Rozwód Toruń

KANCELARIA ADWOKACKA - POMOC W SPRAWIE O ROZWÓD

Rozwód Toruń - pomoc prawna
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod

 

Co z dziećmi gdy rodzice się rozwodzą?


Rodzą się liczne pytania: Jakie skutki będzie miał rozwód dla naszych dzieci? Komu sąd powierzy władzę rodzicielską? Z kim dzieci zamieszkają po rozwodzie? Jak będą wyglądały późniejsze kontakty z dziećmi? Ile będą wynosić alimenty? Co mam zrobić, gdy współmałżonek już teraz utrudnia mi kontakt z dziećmi?

Szczegółowych odpowiedzi na te pytania na pewno udzieli Ci adwokat. Podczas wizyty będziesz miał możliwość wyjaśnienia wszystkich nurtujących Cię wątpliwości i dowiesz się jakie masz prawa.

O nasze dzieci trzeba szczególnie zadbać w tym trudnym dla rodziny okresie czasu. Dziecko nie rozumie, co się dzieje, dlaczego rodzice się wciąż kłócą lub jedno z nich nie mieszka już w domu. Sytuację panującą w domu w trakcie kłótni dziecko może odbierać bardziej traumatycznie, a przemoc bądź inne negatywne zachowania mogą odcisnąć swoje piętno już do końca życia.

W sprawie rozwodowej mamy możliwość uregulowania wielu ważnych dla naszych dzieci kwestii. Stąd już w pozwie, bądź odpowiedzi na pozew powinno znaleźć się nasze stanowisko co do alimentów (o których sąd musi orzec), władzy rodzicielskiej (komu powierzyć i na jakich zasadach), dalszego miejsca zamieszkania dzieci, kontaktów z dziećmi (chyba że jest w tej kwestii porozumienie małżonków). O powyższych sprawach w wypadku małoletnich dzieci (z wyjątkiem orzekania o kontaktach) sąd ma obowiązek rozstrzygnąć nawet, gdyby małżonkowie nie chcieli ingerencji sądu w tym zakresie.

 

 

 
Copyright 2004 - 2018 www.naszprawnik.pl   Mecenasi.pl