Rozwód Toruń

KANCELARIA ADWOKACKA - POMOC W SPRAWIE O ROZWÓD

Rozwód Toruń - pomoc prawna
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod
menu rozwod

 

Podział majątku


Co do zasady podział majątku wspólnego należącego do małżonków jest dokonywany po orzeczeniu rozwodu w osobnym postępowaniu przed Sądem Rejonowym. Jedynie wyjątkowo sąd może w postępowaniu rozwodowym orzec w tej kwestii, jeżeli oboje małżonkowie są zgodni co do wartości składników i sposobu podziału.

Sprawy o podział majątku są tym rodzajem postępowań sądowych, które wzbudzają wiele emocji u stron postępowania. Często bowiem ważą się losy całego dotychczas zgromadzonego majątku i żadna ze stron nie zamierza pójść na kompromis. W takich sytuacjach prawnik, który nie kieruje się emocjami i ocenia sytuację realnie, okazuje się bardzo pomocny.

Sprawy te należą do jednych z najtrudniejszych postępowań sądowych. W 95% przypadków osoby chcące dokonać podziału majątku wogóle nie biorą pod uwagę że możliwe są jeszcze inne niż z góry zakładana (zazwyczaj najprostsza) opcje podziału.

Skutecznie pomagamy przeprowadzić podział majątku wspólnego małżonków. Pomagamy wybrać najbardziej korzystną i optymalną opcję podziału.

Oferujemy pomoc i doradztwo w zakresie zniesienia wspólności majątkowej małżeńskiej, zawiadomienia o przestępstwie w przypadku zbycia lub przywłaszczenia składników majątku wspólnego bez zgody współmałżonka.

Pomagamy w sprawach o ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym, doradzamy jak chronić majątek wspólny, a w razie jego podziału doradzamy jak skutecznie wyegzekwować należną część majątku.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

 

 

 
Copyright 2004 - 2018 www.naszprawnik.pl   Mecenasi.pl